+420 777 936 951

Charita

Charita

Dne 19.9. 2019 jsme uspořádali v Metropolu ve spolupráci s Klubem Lávka a Amber-Allen Publishing charitativní představení Jaroslava Duška Čtyři dohody.

based on the book by Miguel angel Ruiz, M.D. a  výtěžek z představení byl rozdělen mezi dobročinné spolky Anaon  v Liberci  a Domino při Městské Charitě Č. Budějovice.

Představení bylo v předprodeji téměř tě vyprodané. Probíhalo ve velmi otevřené a srdečné atmosféře, kterou dovede J. Dušek velmi zdařile se svými diváky vytvořit.

Obsah, forma, srdce 100 %.

Diváci měli možnost nahlédnout nevšedním pohledem do tajů lidské duše,  a snad pak i přenést nové možnosti jednání se sebou a se svými blízkými do  dalšího života.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V úterý 15. 12. 2016 proběhl v centru Domino Městské charity České Budějovice vánoční večírek. K vánoční pohodě zahrála kapela Koníček. Na akci jsme předali sponzorský dar 10 000 Kč.

 


MAŇÁSKOVÁ DIVADLA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLKY  V listopadu 2015  jsme předali českobudějovickým mateřským školkám Neplachova a Pražská stolní maňásková divadla, která byla kompletně vyrobena v chráněné dílně Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou (Budějcká Drbna foto zde). Děti byly nadšené a hned si vyzkoušely oblíbené postavičky ze světa pohádek. Na fotografiích – Hana Adámková a Daniela Čechová.

POMÁHÁME DĚTEM K ÚSMĚVU


MALÝM PACIENTŮM

Aby malým pacientům čekání na dětské ambulanci v českobudějovické nemocnici lépe uteklo, věnovali jsme dětem roztomilé maňásky. Známé postavičky ze světa pohádek jistě vykouzlí úsměv na jejich tvářičkách a tu nejoblíbenější si mohou odnést i s sebou domů. Na fotografiích – ambulance dětského oddělení a Nemocniční zpravodaj.


PODPORUJEME PROJEKT ADOPCE NA DÁLKU 

Diecézní charita České Budějovice (více zde)

V lednu 2015 jsme se stali adoptivními rodiči holčičky Moreblessing, narozené dne 16.12. 2012 z dětského domova Mary Ward v Amaveni, Zimbabwe. Moreblessing byla odložená v místě bydliště. Lidé ji slyšeli plakat a když přišli, zjistili, že ji matka opustila a zanechala u ní jen tašku s oblečením. Na fotografiích – Moreblessing.


V Domově sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí, který je organizační jednotkou Diecézní charity v Českých Budějovických, se uskutečnil společný sváteční oběd s kaprem a bramborovým salátem. Klientům jsme nadělili dárky pod stromeček. V roce 2016 přispějeme finanční částkou k výstavbě dvou pokojů z nevyužitých prostor, a k úpravám cest v zahradě na ergoterapii.

,,Děkujeme firmě Adámková reality za dar pro Diecézní charitu České Budějovice ve výši 300 000 Kč.“

– Mgr. Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity České Budějovice –

 

V lednu 2015 jsme přispěli na pořízení šesti invalidních vozíků pro Domov důchodců ve Veselí nad Lužnicí (více zde).  Na fotografii: Hana Adámková s ředitelkou Diecézní charity České Budějovice Mgr. Michaelou Čermákovou.

Oblast sponzora a dobrovolníka: Paní Hana Adámková, firma Adámkova reality, jednatelka CB Grad Transporte s charitou spolupracuje trvale šest let. Pomáhá finančně – podpora domovů pro matky s dětmi, vybavení Domova sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí, pomoc v projektu Adopce na dálku. Sama adoptovala děvče z Běloruska. Spolupracuje s vedením Diecézní charity České Budějovice v oblasti prodeje nemovitostí a humanitární pomoci do Rumunska.


Veronika s Hanou Adámkovou

Veronika s Hanou Adámkovou

V roce 2005 jsme se stali adoptivními rodiči Veroniky, která pochází z malé vesnice u města Pinsk v Bělorusku, které bylo v roce 1985 postiženo následky atomového výbuchu v Černobylu. Na následky atomového záření zahynulo mnoho lidí. Dodnes žije v této oblasti velké množství neúplných rodin, kde děti vychovávají prarodiče.

Diecézní charita České Budějovice pořádala v roce 2006 čtrnáctidenní pobyt pro tyto adoptované děti. Přijela k nám i naše Veronika. Jeden týden pobyla v rodině paní Adámkové. V druhém týdnu zorganizovali sponzoři a přátelé charity pro všechny děti společný program.


ČLÁNKY Z TISKU


Partneři